Místo: stadion kopané Slovácké Viktorie v Bojkovicích
Rozhodčí: Dorůšek

Přípravná utkání starších žáků před novou sezonou

Komentář připravil vedoucí mužstva Michal Vrba:

Po týdenním soustředění ve Starém Hrozenkově pod novou trenérskou dvojicí (trenér Filip Urbánek, asistent Marek Kuchař) se starší žáci Slovácké Viktorie Bojkovice utkali v úterý 7. srpna na hřišti v Pitíně se staršími žáky FC TVD Slavičín, kteří budou v nastávající sezoně favority krajského přeboru. Od úvodních minut byl soupeř výrazně lepší. Pro některé kluky to byl první zápas na velkém hřišti a taky nám chyběla řada hráčů, kteří po soustředění odjeli na dovolenou. Družstvo doplnili mladší žáci, ale na skvěle sehraného soupeře jsme fyzicky ani herně nestačili a prohra 1:10 (poločas 1:5) byla ještě díky skvěle chytajícímu Petru Kusinovi milosrdná. Jedinou branku Slovácké Viktorie vstřelil ve 20. minutě prvního poločasu Adam Bětík.

SK Slovácká Viktoria Bojkovice - FC TVD Slavičín  1:10 (1:5)

Branka SK SV: 20. Bětík

Sestava:

Petr Kusin - Vojta Kovář, Zuzana Kovářová, Tomáš Malár, Jakub Sommer, Michal Vrba, Sebastian Habáník, Adam Sekér, Miloš Klimeš, Matyáš Liška, Adam Kalík a Adam Bětík.

Ve druhém utkání ve Strání (ve středu 15.8.) jsme si již vedli lépe, nicméně stále jsme hráli bez 6 starších žáků, kteří jsou na prázdninách nebo na dovolené. V zápase se ale dobře uvedli noví kluci, kteří k nám přišli ze Starého Hrozenkova a Strání jsme na jejich půdě porazili 4:0. Byla vidět lepší souhra a dařilo se nám lépe i v obraně, kde jsme vyzkoušeli na stoperu brankáře Petra Kusina a svůj první zápas si ve velké bráně ve starších žácích odchytal Seba Marušák, který slavil na konci zápasu čisté konto.

FC Strání - SK SV Bojkovice 0:4 (0:1)

Branky: 27. Klimeš M., 42. Žak z pen., 51. Vrba, 61. Klimeš M.

Sestava:

Sebastian Marušák - Petr Kusin, Marek Žak, Tomáš Malár, Jakub Sommer, Miloš Klimeš, Michal Vrba, Sebastian Habáník, Jiří Masařík, Kamil Hodulík, Štěpán Surý, Matyáš Liška, Patrik Blaha.

Další přípravný zápas sehrají starší žáci v neděli 19.8. v 9.30 ráno v Pitíně proti Spartaku Hluk.