Datum a čas konání: 18.5.2024 17:00
Místo: Pitín

Pitín vyhrál fotbalový turnaj v Šanově!

Informace k turnaji poskytl trenér mužstva Roman Stružka.

V neděli 9. srpna 2020 se "B" mužstvo Slovácké Viktorie (Pitín) zúčastnilo turnaje v Šanově. Účastníky turnaje tedy byli domácí Šanov, Pitín, Jestřabí a Rokytnice; všechna utkání se hrála 2x30 minut.

Výsledky Pitína:

Semifinále: Šanov - Pitín 1:3 (0:3)

Branky: Varaďa, Klimeš M., Kuchař

Sestava: Juriga - Holík, Spáčil, Schäffer, Savara, Varaďa, Kuchař, Kalík F., Machala, Klimeš M., Vápeník. Střídali: Liška Matyáš, Kovář, Vrba.

Finále: Rokytnice - Pitín 3:3 (1:0); na pokutové kopy zvítězil Pitín 5:4 po sedmé sérii.

Branky: Kuchař 2, Vápeník. Pokutové kopy proměnil Klimeš M., Kovář, Kuchař, Juriga, Holík.

Sestava: Juriga - Holík, Spáčil, Schäffer, Savara, Varaďa, Kuchař, Kalík F., Vrba, Klimeš M., Vápeník. Střídali: Liška Matyáš, Kovář.

V prvním utkání proti domácímu Šanovu jsme v začátku přežili několik vyložených šancí soupeře. Poté se nám po rychlé křídelní akci podařilo vstřelit první branku a do poločasu jsme přidali ještě dvě. V druhé půli jsme konrolovali hru až do doby, kdy jsme obrželi branku. Závěr utkání byl nervózní, což ovlivnil svým přísným rozhodnutím rozhodčí, který nařídil nepřímý volný kop z hranice malého vápna za nesportovní chování našeho brankáře vůči vlastnímu spoluhráči. Tuto situaci jsme zvládli ubránit a utkání dovedli do vítězného konce.

Do finálového utkání jsme vstoupili velmi nekoncetrovaně a už v první minutě jsme prohrávali 1:0, což byl i poločasový výsledek. Ve druhé půli soupeř přidal ještě dvě branky a 18 minut před koncem to vypadalo na ručník. Naši hráči se po chytré Kuchařově brance obdivuhodně zvedli. Po výborné individuální akci a nekompromisním zakončení Vápeníka jsme snížili na 3:2 a krásnou vyrovnávací branku z přímého kopu vstřelil Kuchař. O vítězi turnaje tak musely rozhodnout pokutové kopy. Soupeř tři penalty neproměnil, z čehož dvě lapil brankař Juriga, a proto po sedmé sérii kopů jsme byli šťastnější. Za bojovnost i při velmi nepříznivém stavu jsme si výhru zasloužili.

V turnaji nastoupilo šest dorostenců, kteří získávali velmi cenné zkušenosti s dospělým fotbalem a všichni podali velmi dobrý výkon.